Gdzie umieszczać ogłoszenia o pracę?

Gdzie umieszczać ogłoszenia o pracę?

Coraz większa liczba pracodawców narzeka na trudności w znalezieniu odpowiednich ekspertów dla swoich firm. Gdzie zatem dzisiaj umieszczać ogłoszenia o pracę, aby otrzymać jak najwięcej odpowiedzi od kandydatów na dane stanowisko?

Oczywiście pierwszą odpowiedzią, która wręcz ciśnie się nam na usta, jest Internet. Obecnie bowiem niewiele jest osób, które nie korzystają z możliwości, jakie nam daje. Co za tym idzie, to właśnie w Internecie osoby bezrobotne szukają ofert zatrudnienia. W związku z tym, warto skorzystać przede wszystkim z usług portali ukierunkowanych na pośredniczenie między pracodawcą a osobą poszukującą zatrudnienia. Zazwyczaj to właśnie takie strony są przez nas w pierwszej kolejności odwiedzane, gdy próbujemy znaleźć pracę. 

Rzecz jasna, jeśli branża, w której działamy, jest dość specyficzna i chcemy zatrudnić wysoko wykwalifikowanego specjalistę, taką ofertę pracy najlepiej jest zamieścić na przykład na branżowym forum internetowym. W ten sposób mamy pewność, iż nasz komunikat trafi do grona profesjonalistów i nie stracimy czasu na rozmowy z laikami.

Z kolei jeżeli zależy nam na tym, aby osoba, którą zatrudnimy, mieszkała w konkretnym mieście, warto skorzystać z możliwości zamieszczenia ogłoszenia na jednym z portali lokalnych. Korzystają z nich przecież głównie osoby z danego regionu lub te, które zamierzają się tam przeprowadzić.

Mimo tego, iż coraz mniej firm się na to decyduje, dobrym pomysłem może być również zamieszczenie ogłoszenia w gazecie. Zwłaszcza jeżeli do pracy poszukujemy osób nieco starszych, mamy ogromne szanse na to, że właśnie w ten sposób znajdziemy naszego pracownika idealnego. Czasem bowiem tradycyjne sposoby sprawdzają się najlepiej.

Google+

Komentarze