Jak napisać dobre CV?

Jak napisać dobre CV?

Szukanie zatrudnienia nie zawsze należy do prostych i przyjemnych zadań, ale warto się postarać, aby znaleźć pracę naszych marzeń. A w osiągnięciu sukcesu na pewno pomoże nam dobrze napisane CV.

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że CV jest naszą wizytówką i często tylko dzięki niemu możemy mieć okazję na zaprezentowanie naszej osoby podczas bezpośredniej rozmowy z pracodawcą. Dlatego też na jego przygotowaniu nie powinniśmy szczędzić naszego czasu i zadbać o każdy szczegół.

Dobre CV nie powinno być zbyt długie i skomplikowane, najlepiej więc jeśli zajmować będzie jedną lub maksymalnie dwie strony. Oczywiście zacząć należy od wypisania naszych danych osobowych, nie zapominając o numerze telefonu i adresie e-mail, tak, by pracodawca mógł się z nami szybko skontaktować.

Najważniejszym elementem każdego CV jest część dotycząca edukacji kandydata oraz jego doświadczenia zawodowego. Pamiętać należy jednak, że na samej górze umieszczamy te dane, które są najbardziej aktualne. Jeśli więc ostatnim etapem naszej edukacji były studia magisterskie, to właśnie one wraz z datą pojawią się jako pierwsze na takiej liście. Podobnie postępujemy w przypadku opisywania naszej kariery zawodowej. 

Bardzo dużo uwagi powinniśmy także poświęcić tej części CV, gdzie opisujemy nasze umiejętności i kwalifikacje. To właśnie w tym miejscu możemy przedstawić nasze zalety, które sprawią, że doskonale sprawdzimy się na określonym stanowisku. Często bowiem zdarza się, że w sytuacji, gdy kilku kandydatów posiada takie samo wykształcenie czy podobne doświadczenie zawodowe, to dodatkowe umiejętności decydują o zatrudnieniu konkretnej osoby. Nie wolno zatem jej bagatelizować.

Google+

Komentarze