Praca w Niemczech - na jak długo wyjechać?

Praca w Niemczech - na jak długo wyjechać?

Zachodni rynek pracy dla mieszkańców kraju nad Wisłą otworzył się zaledwie kilka lat temu, jednak od tego czasu cieszy się wśród nich ogromną popularnością. Dlaczego warto udać się do Niemiec i na jaki okres rozłąki z krajem należy się przygotować?

Dlaczego warto wyjechać do Niemiec?

Praca w Niemczech od zawsze kojarzyła się Polakom z godziwymi zarobkami i niedostępnością. Dziś dostęp do legalnego zatrudnienia na terenie naszych zachodnich sąsiadów jest powszechny, a Polacy z większą uwagą zaczęli się przyglądać pracy i weryfikować mity związane z niemieckim rynkiem. Nawet płaca minimalna oferowana przez zachodnich pracodawców jest o wiele korzystniejsza niż w Polsce. Mało tego, w większości dobrze płatnych zawodów mile widziani są polscy pracownicy. Nie bez znaczenia pozostaje też wyższy poziom życia oraz odległość od polskiej granicy.

 

Opiekunki i opiekunowie poszukiwani!

Sezonowe oferty pracy w Niemczech dostępne są na stronie https://laxocare.pl/oferty i najczęściej dotyczą kompleksowej opieki nad seniorami. Taki rodzaj pracy wymaga znajomości języka niemieckiego, a pracodawcy bardzo często szukają osób mających doświadczenie w zawodzie. To bardzo wymagająca praca, która nie ogranicza się tylko do dotrzymywania towarzystwa osobie starszej. Trzeba również pomóc jej w codziennym funkcjonowaniu, myciu się, a nawet w prowadzeniu domu. Wynagrodzenie dla opiekunów i opiekunek najczęściej oscyluje w granicach 1500 euro miesięcznie, a taka praca w Niemczech wymaga wyjazdu z kraju na przynajmniej dwa miesiące.

 

Można nawiązać stałą współpracę

Sezonowa praca w Niemczech dla Polaków to nie jedyny rodzaj zatrudnienia, na który mogą zdecydować się nasi rodacy. Wykształceni i doświadczeni specjaliści z pewnością znajdą dobrze płatną pracę. Gospodarka naszych zachodnich sąsiadów przeżywa okres intensywnego rozwoju, dlatego jest otwarta na polski rynek pracowników, którzy od lat są gwarancją odpowiedniej jakości. Najchętniej poszukiwani są projektanci oprogramowania i programiści, elektrycy, specjaliści w dziedzinie ekonomii i zarządzania oraz architekci i inżynierowie budowlani. Podjęcie tego typu pracy wiąże się z koniecznością przejścia okresu próbnego, tak więc wyjazd do Niemiec należy zaplanować przynajmniej na 3 miesiące. Dopiero po tym okresie można ubiegać się o stałą pracę.

Praca w Niemczech dla Polaków w charakterze opiekunki lub opiekuna wiedzie prym w zakresie sezonowych zatrudnień dla mieszkańców kraju nad Wisłą. Tego typu umowy najczęściej podpisywane są na kilka miesięcy, jednak doświadczeni pracownicy mogą liczyć na pracę stałą lub roczne kontrakty. Dobrą alternatywą dla osób poszukujących okresowego zatrudnienia za zachodnią granicą są płatne staże. O takie w Niemczech nietrudno. W czołowych branżach poszukiwane są osoby mogące odbyć praktykę. To korzystne dla obu stron – pracodawca może podjąć tanią współpracę z osobami chętnymi do nauki fachu, natomiast pracownicy zyskują wpis do CV.

 

O tym, na jak długo zdecydujemy się wyjechać do Niemiec w celach zarobkowych, poniekąd decydujemy my sami. Chcąc po raz pierwszy zatrudnić się na terenie naszych zachodnich sąsiadów, musimy liczyć się z tym, że w ich kraju spędzimy przynajmniej 2-3 miesiące. Dla doświadczonych pracowników, którym niemiecki rynek nie jest obcy, przygotowuje się lepsze i długoterminowe oferty pracy.

Google+

Komentarze