Stocznia i port szczeciński - możliwości zatrudnienia

Stocznia i port szczeciński - możliwości zatrudnienia

Chcesz podjąć pracę w stoczni szczecińskiej? Zastanawiasz się, jak wygląda praca w porcie lub stoczni? Sprawdź możliwości zatrudnienia i dowiedz się, w jaki sposób kandydować na określone stanowisko.

Stocznia szczecińska a możliwości zatrudnienia

Praca stoczniowca nie należy do lekkich. Wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ogromnym ryzykiem. Nie jest to tylko praca fizyczna przy statkach, ale także praca umysłowa, głównie dla marketingowców, księgowych czy inżynierów. Na samej górze miejsca zajmują prezesi oraz członkowie zarządu.

Specjalistów na stanowiska fizyczne nie brakuje, ale co jakiś czas prowadzi się rekrutację na różne stanowiska. Najmniejsze zapotrzebowanie jest na osoby pracujące w zakładach produkcyjnych, zajmujące się kadłubami. Są to przede wszystkim monterzy, spawacze lub kowale.

Większe zapotrzebowanie jest w tzw. remontówkach, gdzie pracy jest zdecydowanie więcej. Bez względu na to, jak duży jest statek, pracy jest naprawdę sporo. Potrzeba elektryków, którzy uruchamiają oświetlenie, monitoring oraz systemy alarmowe. Duże zapotrzebowanie jest także na piaskarzy, których zadaniem jest czyszczenie metalu aż do osiągnięcia wskazanej klasy. Aby pokryć oczyszczoną powierzchnię metalu, potrzebni są malarze. Kolejnymi, a zarazem bardzo ważnymi pracownikami są ślusarze, którzy zajmują się takimi rzeczami jak: wsporniki, małe fundamenty, relingi czy podstawy.  Dzięki rurarzom i hydraulikom rury na statku funkcjonują prawidłowo i są na bieżąco naprawiane oraz kontrolowane.

Największe zapotrzebowanie jest na stolarzy, którzy są „na wymarciu”. Kiedyś meble znajdujące się na okrętach były wykonywane właśnie przez stolarzy, a obecnie są one kupowane od firm zewnętrznych.

 

Port szczeciński a możliwości zatrudnienia

Port to miejsce, które jest wyposażone w infrastrukturę umożliwiającą statkom cumowanie, rozładunek czy załadunek. Port szczeciński to port morsko-rzeczny, który obsługuje linie bliskiego oraz średniego zasięgu. Głównie zajmuje się ładunkami masowymi węgla, ale również innych surowców. Obsługuje przeładunki tarcicy spakietyzowanej, jak również największe w Polsce przeładunki tranzytowe.    

Polskie porty zatrudniają około 230 tys. pracowników.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpił wzrost przeładunków na statkach. Dzięki temu Port w Szczecinie jest otwarty na zatrudnianie nowych pracowników, którzy będą efektywnie realizować strategię, jak również plany i cele spółki. Największy nacisk stawia się na aktywny rozwój portu szczecińskiego.

Kandydaci powinni przesyłać swoje aplikacje w odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczane przez spółkę w prasie i sieci. Jeśli dany kandydat spełni oczekiwania, zapraszany jest na rozmowę kwalifikacyjną, na której przedstawia swoje doświadczenie, umiejętności, osiągnięcia i plany zawodowe.    

Port i stocznia w Szczecinie to miejsca, które zatrudniają dużą ilość osób, zmniejszając dzięki temu bezrobocie. Zapotrzebowanie na pracowników jest niemal cały czas.

Oferty pracy w Szczecinie znajdziesz na: https://praca.money.pl/praca-szczecin-m1.html.

Google+

Komentarze