Gdzie szukać ofert pracy w Niemczech?

Gdzie szukać ofert pracy w Niemczech?

Internet, agencje pośrednictwa, polecenie znajomych – szukając pracy na terenie Niemiec, możesz skorzystać z wielu źródeł. Podpowiadamy, na które z nich warto się zdecydować i dlaczego!

Polskie agencje pośrednictwa

Na krajowym rynku znajdziemy wiele agencji, oferujących pośrednictwo w szukaniu pracy na terenie Niemiec. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście rozmowa w języku polskim przeprowadzana na miejscu. Wadą - niższe zarobki oraz brak pewności zatrudnienia na czas

nieokreślony. Aby mieć pewność, że oferta danej firmy jest legalna, należy sprawdzić, czy posiada wpis w rejestrze agencji zatrudnienia. Należy też pamiętać, że jedyne opłaty, jakie może pobrać agencja, dotyczą dojazdu i powrotu osoby skierowanej, wydania wizy, badań lekarskich i tłumaczenia dokumentów.

 

Agencje pracy w Niemczech

Szukając zatrudnienia na terenie Niemiec, możemy skorzystać z pomocy urzędu pracy, prywatnych pośredników lub agencji pracy tymczasowej. Rolą tych pierwszych jest skojarzenie osoby poszukującej pracy z pracodawcą, zaś drugich – zatrudnienie osób poszukujących pracy, a następnie „wypożyczenie” ich wybranej firmie na określony czas.

 

Samodzielne szukanie przez Internet

- to najpopularniejszy i najbardziej skuteczny sposób poszukiwania zatrudnienia, pozwalający na zgłoszenie swojej kandydatury do dużej ilości ofert. Pracodawcy zamieszczają ogłoszenia na swoich stronach lub portalach ogłoszeniowych, a także korzystają z usług wyspecjalizowanych agencji rekrutacyjnych. Do najpopularniejszych niemieckich wyszukiwarek należą: jobware.de, stellenanzeigen.de, cesar.de, jobworld.de, job24.de, arbeitonline.de. Warto śledzić także witrynę niemieckiego urzędu pracy: jobboerse.arbeitsagentur.de.

 

Dojazd do Niemiec

Jeśli zdecydowaliśmy się na szukanie pracy w Niemczech, chcemy pojechać na rozmowę kwalifikacyjną lub uzyskaliśmy już zatrudnienie, czas zaplanować podróż do nowego miejsca pracy. Przewóz osób na teren Niemiec realizuje wiele polskich firm, oferujących dojazd do kilkunastu najpopularniejszych miast. Jedną z nich jest Beata Bus, specjalizująca się w transporcie z województwa pomorskiego. Wszystkie szczegóły na temat przejazdu można znaleźć na stronie: http://beatabus.pl/przewozy-osobowe-do-niemiec/.

Google+

Komentarze