Dlaczego powinienem zdobyć certyfikat PRINCE2?

Dlaczego powinienem zdobyć certyfikat PRINCE2?

Szkolenia, egzaminy, certyfikaty... kolejne "papierki" rozpychają teczki menadżerów, ale często nie wpływają w ogóle na przebieg ich kariery. Obok masy nieznanych i nieuznawanych dokumentów są jednak też te rozpoznawalne zarówno w Polsce, jak i na świecie.

PRINCE2 to metodyka zarządzania projektami, która oparta jest na produktach. Według metodyki PRINCE2 projekt to pewna wewnętrzna organizacja, która zostaje powołana na pewien czas, aby w przyjętym czasie oraz przy wykorzystaniu już wcześniej określonych zasobów materialnych i niematerialnych wytworzyć niepowtarzalne, wcześniej określone produkty oraz osiągnąć wyznaczone cele. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych metodyk zarządzania projektami, stosuje się ją w firmach polskich i międzynarodowych. Osoba posiadająca certyfikat PRINCE2 staje się bardzo pożądana dla pracodawców.

 

By pozyskać najlepsze umiejętności zarządzania projektami

PRINCE2 to de facto standard zarządzania projektami. PRINCE2 pozwala zdobyć umiejętności, które pozwolą z sukcesem zarządzać projektami. Wszystko dzięki wspólnym systemom i procedurom, które są jednolite niezależnie od kraju, w którym je zastosujemy. To pozwoli ci na najlepsze kontrolowanie zasobami i zagrożeniami w każdej organizacji. PRINCE2 to droga do popełniania mniejszej ilości błędów w czasie prowadzenia projektów, a specjalne rejestry w nim zaimplementowane pozwolą Ci wyciągnąć wnioski z tych już poniesionych.

Korzystając z metodologii PRINCE2 możesz zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek. Największym atutem tego podejścia do prowadzenia projektów jest jego skalowalność. Nie ma znaczenia, w jakiej branży pracuje firma, jaki jest jej rozmiar oraz czego dotyczy projekt. PRINCE2 zawsze będzie odpowiednim narzędziem do wykonania pracy szybciej, sprawniej i taniej.

 

By polepszyć swoje szanse na rynku pracy

Certyfikat PRINCE2 to ukoronowanie twojego curriculum vitae.  PRINCE2 jest rozpoznawany na całym świecie jako potwierdzenie wysokich umiejętności posiadacza oraz międzynarodowy standard i wyznacznik jakości w zarządzaniu projektami, niezależnie od branży i skali organizacji. Nie ma więc co się dziwić, że największe międzynarodowe korporacje wymagają tego certyfikatu od swoich pracowników.

Z roku na rok ilość firm stosujących standard zarządzania projektami PRINCE2 rośnie. Co więcej, rośnie szybciej niż liczba specjalistów na rynku posiadających odpowiedni certyfikat. Oznacza to, że posiadając kwalifikacje do prowadzenia projektów w standardzie PRINCE2, stajemy się bardzo atrakcyjni na rynku pracy i mamy pewność, że po wysłaniu aplikacji do wybranej przez nas firmy otrzymamy odpowiedź. Doświadczony profesjonalista legitymujący się certyfikatem PRINCE2 sam może negocjować lepsze warunki pracy z obecnym pracodawcą oraz w czasie procesu rekrutacyjnego w nowej firmie. Jest on zbyt cenny dla pracodawcy, by ten pozwolił mu odejść.

Google+

Komentarze